Medicy Shop
Твојот град
Изберете го вашиот град од списокот
24 часа на ден, 7 дена во неделата

Prostaffect - капсули за простатитис во Македонија

5 5 1 5
https://medicyshop.space/uploads/967_0.jpg
Prostaffect - капсули за простатитис во Македонија
 • Точка број: 01-mk-MKD-2021
 • Достапност во магацинот на производителот: Уште на залиха
  MKD
 • Цена: 2399 DEN
Брз исход
Начини на плаќање: готовина или кредитна картичка по приемот
Услови за достава: 1-5 денови

Опции за испорака: до поштата или со курир до вашиот дом (наведете ги деталите и условите за бесплатна достава по телефон во разговор со операторот)

Структура

 • Екстракт од корен од магдонос;
 • Екстракт од плодно тело од печурка Шитаке;
 • Екстракт од исландска мов;
 • Екстракт од плодно тело од печурка Чага;
 • Екстракт од корен елекампан;
 • Екстракт од корен Calamus;
 • Екстракт од бобинки од смрека.

Начин на примена

 1. Земете орално 3 пати 1 парче, без оглед на внесот на храна;
 2. Пиј многу вода;
 3. Пијте чаша чиста, мирна вода пред употреба;
 4. Минималниот курс со профилактички прием е од 40 дена;
 5. Ефективен тек на прием во борбата против почетните фази на простатитис - од 2 месеци;
 6. Максималниот тек е пропишан за акутни манифестации на болеста - 2,5 месеци.

Информации

 • Индикации за употреба: од простатитис;
 • Образец за ослободување: капсули;
 • Услови за складирање: Да се чува на температура не повисока од 25С. Да се чува подалеку од дофат на деца;
 • Услови за одмор: Без рецепт;
 • Износ во пакет: 30 капсули.

Каде може да се купи 💊 капсули за простатитис Prostaffect во Македонија?

Купи 💊 Prostaffect - капсули за простатитис сега можете во Аптека Medicy Shop! Сега вашиот попуст - педесет% и намалена цена: 2399 DEN Нарачајте сега и добијте бесплатна испорака

Овој производ во други градови

Овие производи може да ве интересираат